Jak pielęgnować koszulki z nadrukiem i haftem?

Jak pielęgnować koszulki z nadrukiem i haftem?

Prawidłowe obchodzenie się z posiadaną odzieżą to przepis na przedłużenie życia naszym ulubionym elementom garderoby. Warto więc zwracać uwagę na zalecenia producentów znajdujące się na metkach, choć niekiedy nawet i to może nie wystarczyć. W przypadku koszulek z nadrukiem lub T-shirtów z haftem należy też wziąć pod uwagę fakt, że takie znakowanie może źle znieść zbyt wysoką temperaturę prania i prasowania czy też wirowanie na pełnych obrotach. Podpowiadamy, jak pielęgnować takie koszulki, aby jak najdłużej zachowały one swoje walory wizualne.

Koszulki z haftem – jak o nie dbać?

Odzież produkowana na większą skalę dość często ozdabiana jest haftami wykonanymi komputerowo. Podobnie zresztą kwestia ta wygląda przy znakowaniu odzieży pracowniczej. Oczywiście w przypadku masowej produkcji nie ma miejsca na półśrodki, dlatego do haftu na odzieży stosuje się nici odporne na wysokie temperatury, które nie farbują w kontakcie z wodą. W rezultacie wykonane zdobienia czy logotypy charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie niekorzystnych czynników, a w wielu przypadkach haft jest w stanie przetrwać dłużej niż sama koszulka. W związku z tym pielęgnacja takich elementów garderoby nie sprawia większych problemów i tak naprawdę wystarczy stosować się do wytycznych znajdujących się na metce.


Pielęgnacja koszulek z nadrukiem

W przeciwieństwie do trwałego haftu komputerowego, nadruki na koszulkach bardzo różnie znoszą użytkowanie. Wszystko zależy od zastosowanej techniki, dlatego zawsze warto ostrożnie podchodzić do prania i prasowania T-shirtów z nadrukami. W tym przypadku warto prać w delikatniejszych detergentach, w niższych temperaturach (najlepiej nie przekraczać 40 stopni Celsjusza) i wirować na mniejszych obrotach. Zaraz po wyjęciu z pralki koszulki należy ją rozprostować i rozwiesić. Warto też zadbać o to, aby podczas suszenia zagięcie nie wypadało na nadruku. Podczas prasowania należy taki element garderoby przewinąć na lewą stronę, ponieważ przykładając żelazka do nadrukowanej grafiki, ryzykujemy jej zniszczeniem, a także trudnym do usunięcia zabrudzeniem stopy żelazka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl