Czym jest haft komputerowy?

Czym jest haft komputerowy?

Wzorowany na znanej od wieków technice rękodzieła, uważany jest obecnie za jedną z najtrwalszych oraz najszlachetniejszych metod znakowania odzieży. Nic dziwnego, że haft komputerowy szturmem podbił branżę odzieżową i jest obecnie wszechstronnie wykorzystywany do ozdabiania różnych elementów garderoby. Sprawdza się też świetnie wszędzie tam, gdzie wymaga się estetycznego oznakowania logotypem ubrań pracowniczych, warto więc bliżej poznać tę technikę i wykorzystać ją w kreowaniu pozytywnego wizerunku własnej marki.

Jak powstaje haft komputerowy?

Zasadniczo do wykonania haftu komputerowego potrzebne są trzy podstawowe elementy:

  • hafciarka komputerowa,
  • program hafciarski,
  • a także nośnik, na którym wzór zostanie wyhaftowany.

Najczęściej procedura realizacji zamówienia na tego typu znakowanie wygląda tak, że Klient zgłasza się z wcześniej przygotowaną grafiką, która następnie za pomocą specjalnego narzędzia zostaje zdigitalizowana. Efektem procesu digitalizacji jest program sterujący ruchami hafciarki komputerowej. Jego wykonanie wymaga wiedzy i doświadczenia, a proces ten jest często czasochłonny, szczególnie przy złożonych wzorach. Z tego powodu przygotowanie wzoru to z reguły najdroższy aspekt realizacji zamówienia na haft komputerowy. Po przeniesieniu wzoru do maszyny oraz umieszczeniu koszulki, bluzy czy innego elementu garderoby w tamborku, przystępuje się do naniesienia znakowania na odzież.

Zalety haftu komputerowego

Do najczęściej wymienianych zalet haftu komputerowego należą m.in. jego walory estetyczne, trwałość, a także powtarzalność i możliwość wykonania tego samego wzoru na różnych elementach garderoby. Ponadto – ze względu na swoją nieco wypukłą formę i precyzję wykonania przyciąga uwagę i sprawia, że logo firmy staje się lepiej rozpoznawalne w przestrzeni publicznej. Choć haft komputerowy to droższa opcja od np. nadruku, to ze względu na odporność na ścieranie oraz trwałość koloru jest po prostu bardzo dobrą inwestycją i właśnie ze względu na liczne zalety wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl